Mezi námi

 

...je vícegenerační interaktivní taneční–pohybové–vizuální představení, které reflektuje pohled dospělého na svět fantazie a krajinu dětství.

...hravě komunikuje vážnou potřebu zachování představivosti, ochraňuje dětský svět, povzbuzuje vše dobré mezi lidmi a podtrhuje domov.

...je představení, ve kterém se děti zabydlí.

...je tanec a pohyb. Pohybový jazyk inscenace Mezi námi pracuje s vnitřní i vnější emociální dimenzí pohybu a prostoru, kdy vnitřní sdílení je určující a plně formující vnější tvar pohybu a pohybových vazeb. Interpreti kombinují široký a plastický jazyk současného tance s hlubokým přesahem japonského stylu butó. 

...je profesionální ve všech svých složkách: tanec, pohyb, slovo, videoart, loutka

...je představení s přesahem. Připraveny jsou tvůrčí dílny před zhlédnutím představení a navazující workshop po představení.

...je mezinárodní projekt, který vznikal v úzké spolupráci s dětmi/ budoucími diváky a profesionálními umělci z ČR, Japonska, Slovenska, Polska, Norska a Jordánska.

Historie projektu se začala psát v roce 2012 v Paříži.

Inspirací projektu bylo stěhování do Moskvy, život ve Francii, cestování po Japonsku, loutkohraní, tvorba pro děti, nebe a déšť. Lidé na cestě a cestou, andělé bez křídel i s křídly schovanými, dveře bez kliky a zdi bez střechy.

Zásadním impulsem k odstartování projektu byly vzpomínky a doteky migrace. Přesouvání, stěhování, budování nového domova a znovu odcházení, cestování, putování. Co je domov a dům? Jak vnímá rozdíl domov/dům dítě? A čím se liší pohled dospělého? 

Kdo mohl tušit, že v roce 2012 odstartuje projekt, který je i svědectvím historie novodobé migrační vlny. O to víc bychom si přáli, aby jej mohli vidět všechny děti, které potřebují zažehnout naději na nový domov. 

 

....pro maličké děti a jejich dospělé s nezapomenutou duší dítěte 

...pro mateřinky i žáky základních škol, kteří s námi chtějí létat na křídlech fantazie, hledat cestu k vlastním křídlům a klíč k domovu

...pro všechny, kteří chtějí Mezi nás a Mezi námi tančit, stavět dům, běhat mezi kapkami deště, skákat v loužích, poslouchat ticho, dotýkat se hvězd, putovat dnem i nocí - pro všechny, kdo se nebojí vylézt do koruny stromu